Restauracja Mizu

ZOMATO Meet Up
Mizu Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Jedną z najciekawszych rzeczy, jaka mnie spotkała w 2016 roku, to współpraca z ZOMATO :) Uwielbiam ten portal, uwielbiam wrzucać ciekawe opinie na temat kulinarnych miejscówek, ale najbardziej kocham spotykać się z gastronomicznymi freekami na Meet Up’ach organizowanych właśnie przez Zomato. Z nimi odwiedziłam Bulwary Wiślane, z nimi zasmakowałam dużej dawki brytyjskiej kuchni w Alchemist Gastropub, a ostatnio wspólnie odwiedziliśmy najlepszą, moim zdaniem, restaurację japońską w Warszawie – Restaurację Mizu.

Przy ul. Druchnickiej 3, na warszawskim Żoliborzu, w designerskich wnętrzach Defabryki,  stworzono raj dla miłośników japońskich smaków. W precyzyjne zaprojektowanych wnętrzu, znajdziemy miejsce nie tylko na lunch przy barze, meet up z narzeczonym przy miłym stoliku ;)  ale i na rodzinny weekendowy obiad, bo zaplecze dla Maluchów jest tu świetne :) Ze względu na odległą, akurat od mojego domu, lokalizację – zapewne sama nie trafiła bym do Mizu. I byłaby to duża strata.

Chef Marcin Tomczyk, podkreśla, pasjonuję się odnajdywaniem i doskonaleniem połączeń smakowych. Jego doświadczenie i częste podróże po prostu dostajemy na talerzu. Każda przystawka, rolka czy danie ciepłe sprzedają absolutne zafascynowanie kuchnią. Ja to uwielbiam, ponieważ to w połączeniu z dobrą obsługą, pracą tylko na świeżych produktach oraz ciekawym wnętrzem, powoduje to, że tu wrócę.

Na spotkaniu z moimi „Zomatowcami ” :) spróbowaliśmy całkiem sporej dawki pyszności. Ale musieliśmy na nie zasłużyć. Pod okiem samego Mistrza Marcina ukulaliśmy autorskie sushi rolki :) Dla mnie był to pierwszy raz i powiem, że całkiem nieźle dałam radę :) A później przyszła nagroda w postaci :

przystawki

 • sałatka kimchi
 • sałatka edamame sweet chilli
 • sałatka tsukemono
 • wakame
 • orzeszki wasabi

sushi

 • futomaki mojito
 • futomaki tuńczyk /ananas
 • futomaki łosoś w cytrusach

dania ciepłe

 • mini ramen wieprzowy
 • luzowane żeberka w miodzie i anyżu
 • pierś z kaczki marynowana w teriyaki, puree z pietruszki

Lody z zielonej herbaty

Moim zdaniem z sushi jest tak, że chodzi się na sushi po konkretne, ulubione kompozycje. Myślałam, że nic w tej kwestii mnie nie zaskoczy, ale futomaki z łososiem w cytrusach były świetnym orzeźwieniem. Absolutnie zniewalający był smak zupki – ramen wieprzowy. Następnym razem zamówię na 100 %. Reszta dań była pyszna, ale te dwa smaki zapamietam na długo i z ich powodu wrócę do Mizu na pewno.

Wam też polecam, i kiedy będziecie mieli w perspektywie ciekawe wyjście do restauracji azjatyckiej – wybierzcie Mizu.

 • gwarantują, że są jednym z niewielu, jak nie jedynym sushi, który nie korzysta z mrożonek – a to bardzo cenne !

PYCHA ! BUZIAKI!

Ania

img_7522 fullsizerender-3 img_7521 img_7520 fullsizerender-2

foto by google maps

dscf1016 dscf1031 dscf1043 dscf1072 dscf1132 dscf1160 dscf1172 dscf1206 dscf1209 dscf1218 dscf1234

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *