Soul Kitchen Bistro

Soul Kitchen Bistro
Soul Kitchen Bistro Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

W Warszawie otwiera się i zamyka mnóstwo lokali gastronomicznych. Właściciele nazywają je barami, lunchowniami, stołówkami. W ten sposób zachęcają mniej wymagającego klienta, ale nie ujmują przy tym jakości podawanych potraw. Ostatnio często odwiedzam miejsce, które w nazwie przyjęło formę „bistro”. Chyba błędnie, ponieważ smaki, których tam doznaję, zasługują na miano pereł menu, najwyższej klasy restauracji. Poznajcie Soul Kitchen Bistro. W samym sercu Warszawy czeka na Was rzadko spotykana precyzja doboru aromatów w wydaniu polski fusion.

Wcześniej Soul Kitchen Bistro już funkcjonowało na warszawskim rynku. Zupełnie niedawno jednak przeszło całkowity, kulinarny refresh. Do teamu zarządzającego dołączył Daniel Leszek, który swój warsztat gastronomiczny, przez wiele lat szlifował w kultowym już „U Kuchrzy w Arsenale„. Daniel wniósł do Soul Kitchen ducha polskiej gościnności, elokwencji i suto zostawionych stołów. Tu „wszystko da się zrobić”. Osobiście – uwielbiam takie podejście do klienta. Kiedy więc tu zawitacie, nie bójcie się wychodzić poza konwencję doboru dodatków lub prosić o więcej. Z lekko przymkniętym okiem, zastanie Was kompot, serwowany przed Wami obiad, a na koniec coś słodkiego na ząb. Wszystko w równie zaskakująco przystępnych cenach.

Wystrój Soul Kitchen nadaje ton „bistro”. Jest niezobowiązująco, przytulnie i trochę barowo w weekendy ;) Surowe ściany z czerwonej cegły i prawdziwe, drewniane, ciemne stoły umilają odbiór wnętrza. Stare pianino, świeże kwiaty i stłumione światło. Jeśli potrzebujecie chwili intymności, tam też ją znajdziecie. Przy kieliszku, świetnie wyselekcjonowanych, niedrogich win, na pewno spędzicie tu przemiłe momenty. Jeśli zaś planujecie spotkanie przy wielkim, wspólnym stole – już na wejściu przywita Was social table, tak często ulubiony :)

W następnym, kulinarnym wpisie przedstawię Wam przepisy na rewelacyjne kurki z bobem oraz bliny ze śmietaną i kawiorem :)

Daniel wraz z Szefem Kuchni uchylą nam rąbka tajemnicy prosto ze swojej kuchni, a tym czasem zapraszamy do odwiedzenia Soul Kitchen Bistro przy ulicy Nowogrodzkiej 18 a w Warszawie. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy podzielacie moje zdanie o tym wyjątkowym spocie kulinarnym :) Wpadajcie tu koniecznie na lunch – jest pysznie !!!

img_6673 img_6691 img_6704 img_6710 img_6727 img_6714 img_6737 img_6740 img_6761 img_6764 img_6748 img_6842 img_6679

foto by Patrycja Toczyńska <3

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *