Stylizacja rzęs

Moje ukochane rzęsy

To zabrzmi jak spowiedź :) Ale tak wiele z Was pyta mnie o kwestię rzęs, że postanowiłam zagłębić dla Was ten temat. Stosuję syntetyczne rzęsy od ponad 9 lat, a wciąż jest to sprawa dyskusyjna . Jedni je kochają, drudzy uważają za szczyt sztuczności. A moim zdaniem wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy chce się uzyskać i od osoby, która te rzęsy stylizuje. Przed Wami krótki wywiad z Karoliną,dla której stylizacja rzęs to swego rodzaju artyzm, a nie mechaniczne doklejanie. Zapraszam !

Karolina, jesteś specjalistką w swojej dziedzinie. Proszę przedstaw się w paru słowach.

Jestem Karolina, 11 lat pracowałam w korporacji. Po urodzeniu drugiego dziecka w wieku 32lat zapragnęgnałam zmiany. Zastanawiałam się czym mogę się zająć, aby hobby połączyć z biznesem i…pewnego wieczoru oznamiłam mężowi będę przedłużać rzęsy.

Informacja była dużym zaskoczeniem dla niego bo po czterech latach przedłużania dowiedział się ze je nosze ;) Dowiedział się ze „Rzęsy“ są dla mnie istotne, dodają mi odwagi, poprawiają samopoczucie ,…i tak to się zaczęło…

Twój gabinet odwiedza wiele stałych klientek. Jaki efekt po doczepieniu rzęs najczęściej chcą uzyskać? Naturalny, a może teatralny? Czy może być coś pomiędzy ?

Przed przystąpieniem do aplikacji rzęs przeprowadzamy z klientka wywiad, ankietę. Wspólnie ustalamy jaki chciałyby uzyskać efekt. Najpierw przedłużamy rzęsy na jednym oku a później na drugim.Klientka ma mozliwosc oceny i skorygowania. Każda z nas jest inna, każde oko jest inne, więc nie ma tutaj reguły . Końcowy efekt musí być taki że mamy czuć się w nich dobrze.

Co jest więc teraz modne?

Poznanie samych technik aplikacji rzęs to za mało.Tak jak wspomniałam na początku to trzeba czuć, trzeba się tym interesować, trzeba to kochać. Jesteś trochę artystą bo Ty sama kreujesz trend.

Przez 9 lat sądziłam, że dany efekt rzęs, uzyskuje się tylko poprzez różne długości doczepianych rzęs. A podobno to kwestia metody doczepiania np. 1:1 lub kępek ? Która metoda jest Twoim zdaniem lepsza?

Sama pracując w korporacji nosiłam 1:1 i po zdjęciu rzęs miałam tzw kikuty.

Dlaczego? Otóż – Działają inne siły, kształtując kępkę , ciężar sztucznej rzęsy rozkłada się zupełnie inaczej niż przy 1:1. Metoda objętościowa, czyli tworzenie kępek z pojedynczych rzęs od 0,05-0,12 pozwala kontrolować siłę naturalnej rzęsy i nie osłabi jej tak jak przy metodzie 1:1 . Np trzy rzęsy o grubości 0,07 są lżejsze niż 0,15.

Reasumując cykl rzęs trwa od 60-90 dni jeżeli je przeciążymi to szybciej nam odpadnie, stosując metodę objętościową jesteśmy w stanie to kontrolować.

Czy to prawda, że są różne materiały z których robi się rzęsy? A nawet różne kształty doczepianych rzęs?

Rzęsa przedłużana dzieli się na naturalną i sztuczną.

Naturalna to norka syberyjska, kilkakrotnie droższa od syntetycznych, wiąże się to z kosztami produkcyjnymi. Rzęsy z futra norek mają strukturę identyczną do ludzkich rzęs, posiadają łuski i chłonną wilgoć – mają tendencję do prostowania. Podpalając ją – rzęsa z norek zostawia charakterystyczny zapach spalonego włosa.

Rzęsa sztuczną tzw syntetyczną należy skwalifikowac rzęsy: norki mink, jedwabna, kaszmiry, soft, camellia, itp.

Nadawany kształt zależy od budowy oka, który jest bardzo zróżnicowany. Rzęsy mają nie tylko za zadanie podkreślenia ale również ukracia mankamentów np . opadającej powieki.

Jakie rzęsy więc stosujesz, aby uzyskać naturalny efekt, podobny do tego, który ja zawsze noszę?

Naturalny efekt to mieszanie kształtów, długości, maksymalnie 4:1, rzęsy grubość 0,05,

Ja jakich rzęs używasz u Klientek, które oczekują efektu teatralnego?

Pracuję przede wszystkim na rzęsach o grubości 0,05 , dają wiele możliwości i są bezpieczne dla naszej rzęsy naturalnej.

W sieci można znaleźć wiele różnych nazw, jak np. „rzęsy rosyjskie“, „kardashian effect“ czy „efekt 3d“. Prosze, powiedz nam co te nazwy oznaczają.

Rzęsy rosyjskie tzw Hollywood Effect to maksymalne zagęszczenie, „ kardashian effect „ w tworzonej kępce jest kilka długości, 3d czyli do jednej rzęsy przyklejone trzy rzęsy mogą mieć grubość 0,07 lub 0,05.

Jak długo utrzymują się doczepione rzęsy? Czy są one bezpieczne dla naszej rzęsy naturalnej?

Standardowo rzęsy należy uzupełnić co 3 tygodnie, mogą się trzymać nawet i do ośmiu tygodni ale należy pamiętać że nasza naturalna rośnie z przedłużaną i powstaje tzw odrost, rzęsy lubią się wyginać, opadać i nie wygląda to estetycznie.

Jeżeli poddasz się profesjonalnej stylisce możesz spać spokojnie.

A może lepiej korzystać z rzęs na pasku?

Rzęsy na pasku są przyklejane do skóry, jeżeli masz alergię na klej to jest to jedno z rozwiązań .Rzęsy na pasku są jednolite, nie są sztuką samą w sobie, nie ukryją mankamentów bo są doczepianym paskiem .Wyobrażasz sobie że wszystkie nosimy takie same fryzury?

Naturalna rzęsa rośnie w rzędach i my aplikujac przedłużane mamy to na uwadze.

Czy można doczepić rzęsy syntetyczne do dolnych rzęs?

Oczywiście że tak. Zapraszam do gabinetu :)

Twój gabinet również specjalizuje się w stylizacji brwi. Czy jest to tak samo ważne dla wyglądu oka jak stylizacja rzęs?

Wybrałam w stylizację brwi jako dodatek do upiększania oka. Namawiam swoje klientki, aby strały się odbudować swoje brwi w sposób naturalny.

Karolina, mamy więc ogrom możliwości. Dziękuję za uchylenie rąbka tajemnicy o tak szerokim temacie jakim jest stylizacja rzęs. Jestem pewna, że wiele z Was skorzysta z tych informacji, udając się na zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs :)

Jak na początku wspomniałam – aby podkreślić swoje piękno, a nie ja zasłonić lub przytłoczyć – należy wybrać profesjonalnego stylistę rzęs i brwi. Ja szukałam długo, teraz wiem o wiele więcej i wiem na co zwrócić uwagę, aby wyglądać subtelnie. Dziękuje Karolina za poświęcony czas. Do zobaczenia niebawem – zapisuję się na przedłużanie dolnych rzęs ! :)

ZAPRASZAM DO GABINETU KAROLINY, ul. Klimczaka 10D/1 , Warszawa – Wilanów :), tel. 798 992 362

Ciesze się, że już niebawem otwiera kolejny – trzymam kciuki, kibicuje i jestem totalnie uzależniona :)

img_4172 img_4147 img_4198 img_4175img_4144

foto by Patrycja Toczyńska

make up Karolina Żukowska


Komentarze 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *