Restauracja Mizu

ZOMATO Meet Up
Mizu Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Jedną z najciekawszych rzeczy, jaka mnie spotkała w 2016 roku, to współpraca z ZOMATO :) Uwielbiam ten portal, uwielbiam wrzucać ciekawe opinie na temat kulinarnych miejscówek, ale najbardziej kocham spotykać się z gastronomicznymi freekami na Meet Up’ach organizowanych właśnie przez Zomato. Z nimi odwiedziłam Bulwary Wiślane, z nimi zasmakowałam dużej dawki brytyjskiej kuchni w Alchemist Gastropub, a ostatnio wspólnie odwiedziliśmy najlepszą, moim zdaniem, restaurację japońską w Warszawie – Restaurację Mizu.

Przy ul. Druchnickiej 3, na warszawskim Żoliborzu, w designerskich wnętrzach Defabryki,  stworzono raj dla miłośników japońskich smaków. W precyzyjne zaprojektowanych wnętrzu, znajdziemy miejsce nie tylko na lunch przy barze, meet up z narzeczonym przy miłym stoliku ;)  ale i na rodzinny weekendowy obiad, bo zaplecze dla Maluchów jest tu świetne :) Ze względu na odległą, akurat od mojego domu, lokalizację – zapewne sama nie trafiła bym do Mizu. I byłaby to duża strata.

Chef Marcin Tomczyk, podkreśla, pasjonuję się odnajdywaniem i doskonaleniem połączeń smakowych. Jego doświadczenie i częste podróże po prostu dostajemy na talerzu. Każda przystawka, rolka czy danie ciepłe sprzedają absolutne zafascynowanie kuchnią. Ja to uwielbiam, ponieważ to w połączeniu z dobrą obsługą, pracą tylko na świeżych produktach oraz ciekawym wnętrzem, powoduje to, że tu wrócę.

Na spotkaniu z moimi „Zomatowcami ” :) spróbowaliśmy całkiem sporej dawki pyszności. Ale musieliśmy na nie zasłużyć. Pod okiem samego Mistrza Marcina ukulaliśmy autorskie sushi rolki :) Dla mnie był to pierwszy raz i powiem, że całkiem nieźle dałam radę :) A później przyszła nagroda w postaci :

przystawki

 • sałatka kimchi
 • sałatka edamame sweet chilli
 • sałatka tsukemono
 • wakame
 • orzeszki wasabi

sushi

 • futomaki mojito
 • futomaki tuńczyk /ananas
 • futomaki łosoś w cytrusach

dania ciepłe

 • mini ramen wieprzowy
 • luzowane żeberka w miodzie i anyżu
 • pierś z kaczki marynowana w teriyaki, puree z pietruszki

Lody z zielonej herbaty

Moim zdaniem z sushi jest tak, że chodzi się na sushi po konkretne, ulubione kompozycje. Myślałam, że nic w tej kwestii mnie nie zaskoczy, ale futomaki z łososiem w cytrusach były świetnym orzeźwieniem. Absolutnie zniewalający był smak zupki – ramen wieprzowy. Następnym razem zamówię na 100 %. Reszta dań była pyszna, ale te dwa smaki zapamietam na długo i z ich powodu wrócę do Mizu na pewno.

Wam też polecam, i kiedy będziecie mieli w perspektywie ciekawe wyjście do restauracji azjatyckiej – wybierzcie Mizu.

 • gwarantują, że są jednym z niewielu, jak nie jedynym sushi, który nie korzysta z mrożonek – a to bardzo cenne !

PYCHA ! BUZIAKI!

Ania

img_7522 fullsizerender-3 img_7521 img_7520 fullsizerender-2

foto by google maps

dscf1016 dscf1031 dscf1043 dscf1072 dscf1132 dscf1160 dscf1172 dscf1206 dscf1209 dscf1218 dscf1234

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *