UNO DOS

Family time

Gra UNO marki Mattel to świetna gra rodzinna dostępna na rynku już od 1971 . A jej nowa siostra – DOS to równie dobry sposób na udany family time.

Poręczna w małym pudełeczku, które można zabrać wszędzie i wyciągnąć w każdym miejscu gdzie znajdziemy kawałek płaskiej powierzchni. Sama gra jest o tyle fajna , że wymaga koncentracji, szybkiego reagowania oraz uczy myślenia. Aby zagrać nią wystarczą już 2osoby ale przewidziane jest do 10 osób wiadomo , że im więcej osób usiądzie z nami do gry tym zabawa jest lepsza.

W talii mamy 108 kart, każdy gracz dostaje przy rozdaniu 7 kart, a jedna karta wędruje na środek stołu, to do niej będziemy dokładać i pozbywać się naszych kart z talii. Zasady są proste :

Kolor do koloru , liczba do liczby, symbol do symbolu, a także są karty funkcyjne dodające więcej ekscytacji w grze. Karta postojowa jeżeli poprzednik, który kładł kartę przed Tobą położy Ci kartę przestoju ( czekasz kolejkę), karta zmiany kierunku gry , weź dwie ( następny gracz bierze dwie karty ), wybierz kolor i weź cztery karty .

Jeżeli gracz zostaje z jedną kartą w ręku powinien krzyknąć UNO w przeciwnym razie, jeżeli zawodnicy zauważą jego roztargnienie musi dobrać 3 karty.

No i oczywiście gramy na punkty. Celem jest zdobycie 500 punktów. Każda karta jest odpowiednio punktowana.

Dla młodszych dzieci to świetny sposób na zaprzyjaźnienie się z cyferkami. Mój Antoś zna już niektóre, więc spędzając czas kreatywnie, tez utrwalamy tą kwestię. Sama gra jest dosyć prosta, kolorowa szata graficzna jest niewątpliwym atutem i bardzo przyciąga wzrok także dzieci będą mogły się skupić dłużej na grze.

A wiecie, że powstała na bazie gry UNO gra DOS ?

Czym różnią się te dwie gry? Przede wszystkim – na koniec gry trzeba się pilnować , bo mając w ręce już dwie karty, krzyczymy DOS! Ale od początku…

Każdy gracz otrzymuje 7 kart. Na środek wykładamy dwie karty. Powstaje dodatkowy, środkowy rząd. Filmik poniżej pokaże Wa główne zasady gry.

Najciekawsze są jednak dzikie karty – rewelacyjnie nakręcają tempo gry i nieźle potrafią namieszać. Mamy więc kartę „#” – wybierz liczbę, oraz kartę „wybierz kolor”. Najważniejsze są jednak NUMERY. Dążymy do tego, aby karta z ręki pasowała numerem do karty z rzędu środkowego. Jeśli pasuje i numerem i kolorem to masz pojedyncze dopasowanie i bonus!

Możesz też wyłożyć dwie krty jeśli ich suma daje liczbę karty w środkowym rzędzie. Jeśli dwie wyłożone karty pasują też kolorem, dostajesz podwójny bonus !

pojedynczy bonus : masz możliwość dodatkowego wyłożenia karty

podwójny bonus : masz możliwość dodatkowego wyłożenia karty + reszta graczy dobiera po jednej karcie ze stosu :P

DLA MNIE BRZMI TO JAK GENIALNA ZABAWA !

I TAK JEST BO JUŻ NIEJEDEN WIECZÓR PRZY UNO I DOS ZA NAMI <3

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *