Soki funkcjonalne

HUROM

Wszyscy wiemy, że warzywa i owoce są zdrowe i powinny być podstawą naszej codziennej diety. Niestety tempo naszego życia jest zbyt duże i trudno utrzymać dobry nawyk jedzenia wartościowych potraw. Warto więc szukać sposobów, które nam to ułatwią. Skupiłam się na tym i w krótkim czasie przekonałam się, że rozwiązanie jest zaskakująco proste. Odkryłam soki. Soki funkcjonalne to moja nowa miłość. Dzięki nim mogę odżywić organizm, pomóc mu dobrze działać. Dzięki nim mogę zrzucić parę kilo lub zrobić detoks. Zapoznam Was z sokami, które możecie sami zrobić i skomponować w domu, dzięki wyciskarce Hurom.

IMG_3986 IMG_3888

Dobry, świeży sok ma wiele świetnych funkcji – zerknijcie :

  • dostarcza witaminy
  • dostarcza enzymów niezbędnych do trawienia posiłków
  • pomaga w przyswojeniu składników odżywczych z posiłków
  • pomaga usuwać szkodliwe mikroelementy z organizmu
  • nawadnia
  • wyrównuje ciśnienie krwi

Czy wiecie, że trzeba zjeść aż 7 talerzy owoców i warzyw, aby dostarczyć preferowaną dzienną porcję witamin. Dużo prawda…? A można to zastąpić jedną szklanką soku, która jest do tego 4-krotnie szybciej przyswajana i szybciej trawiona niż owoce i warzywa jedzone w całości.

IMG_3921

Aby sok miał wszystkie wyżej wymienione funkcje musi by przygotowany w sposób, który nie naruszy naturalnych składników owców i warzyw. Warzywa i owoce muszą być powolnie wyciskane ruchem ślimakowym. Nie zostaną wówczas przerwane funkcjonalne enzymy, a naturalny smak będzie zachowany… Wyobraźcie sobie co ze składnikami odżywczymi robi blender lub wszystkie termiczne metody przetwarzania – zgroza !

FullSizeRender

Najbardziej dopracowaną metodę wyciskania soków gwarantuje firma Hurom. Wyciskarki Hurom wyposażone są w opatentowany wałek ślimakowy, który zachowuje wszystkie funkcjonalności mikroelementów z owoców i warzyw. Osobiście jestem tym tematem zachwycona :) …Zapewne nie raz widzieliście soczki na moim Facebook i na Instagramie :)

IMG_3998 IMG_3997 IMG_4000

Wystarczy, że do wyciskarki wrzucę umyte owoce i warzywa, a wałek ślimakowy wyciśnie sok nawet ze skórek czy pestek. Otrzymam klarowny, nierozwarstwiający się sok, a odpady zostaną usunięte osobno.

Nie ma co tu dużo pisać :) Kiedy piję mój sok funkcjonalny z wyciskarek Hurom wiem, że odżywiam organizm tym samym kosztując absolutnej eksplozji smaku <3

Już niedługo przygotuje dla Was pyszne przepisy na soczki funkcjonalne <3

Trzymajcie się zdrowo :)

IMG_4007 IMG_3960 IMG_3987

foto by Patrycja Toczyńska

 

A oto przykład dla Was jak działa sok funkcjonalny, a jak działają soki pasteryzowane ( poddane obróbce termicznej ):

Porównanie trawienia kawałków kurczaka przez świeży sok i przez sok pasteryzowany

IMG_3296

foto via www.hurompolska.pl

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *