SZKOŁA MODELEK

Avant Model School

Treningi w pocie czoła, dieta, od której nie powinnam robic odstępstw, zmiana podejścia do żywienia. To wszystko dzieje sie na co dzień. W domu, na siłowni, wysłuchując pasjonatów dobrego żywienia. I tak od prawie 3 miesięcy. Aż w końcu nadszedł czas na pokazanie swoich sił, efektów pracy. Nadszedł czas na naukę chodzenia i wysłuchania rad o modelingu od najlepszych w tym biznesie. Szkoła Modelek Avant Model School, to właśnie tam spędziłam całą sobotę 13 maja, to właśnie tam pierwszy raz przeszłam po prawdziwym wybiegu. I było genialnie ! Runway rządzi :)

Było genialnie…bo mi się podobało :) Ale ze strony naszej szkolącej Gosi, już tak genialnie nie było ;) A to niewyprostowana postawa, machająca ręka, krzywo stawiane stopy lub absolutny brak zdolności chodzenia na szpilkach :) Czyli prawda jest taka, że zasadnie kursantki uczestniczyły w nauce chodzenia po wybiegu :) Nie myślcie tylko, że było niemiło lub groźnie, a tym bardziej upokarzająco. Po prostu, każda z dziewczyn, każda z Nas miała jakąś cechę, którą warto było poprawić, a atmosfera podczas zajęć była mega miła :)

IMG_2872 IMG_2914

Ja na przykład – co widać na filmiku – za mocno machałam jedną ręką :) Ale co tam – pewnie na pokazie TOMAOTOMO, będę machać nią 10 x mocniej z tych wszystkich stresów i flesh’y ;)

Wracając do tego niesamowitego dnia. A działo się tyle, że aż trudno ująć w skrócie. Kurs zaczął się od wykładu Gosi Leitner. Opowiedziała nam o zachowaniach, które powinna wpoić sobie aspirująca modelka. O zachowaniach podczas castingów, które nie zawsze są oczywiste na rynku polskim.

  1. Zawsze bądź uśmiechnięta i uprzejma
  2. Skup się na swoim zadaniu – jesteś obserwowana non stop
  3. Emanuj pewnością siebie – jeśli dopiero ją budujesz – graj !
  4. Przyjdź bez makijażu, nawet jesli jest, to w pryszczu
  5. Miej rozpuszczone włosy i strój skromny, podkreślający figurę oraz szpilki
  6. Nawet jeśli NIE otrzymałaś pracy – z uśmiechem podziękuje
  7. Najważniejsza jest osobowość

Po wykładzie Gosi, przyszedł czas na spotkanie z dietetykiem i trenerem personalnym w jednym. Rafał Żak i rozmowa z nim, podbudowała moją świadomość tego, że idę w dobrym kierunku. Zalecenia i ćwiczenia, o których rozmawialiśmy, były mega zbieżne z tym co robię na co dzień :) YUPI ! Czyli eliminacja cukrów prostych, glutenu i trening funkcjonalny :)

IMG_2683 IMG_2689

A poźniej działo się to na co czekałam od samego początku – nauka chodzenia po wybiegu. Teraz na filmiku widzę na pewno, że powinnam sie wyprostować bardziej, zrzucić jeszcze 1,5 kg  i przestac machać lewą ręką :) Tak czy inaczej bbyło to niezwykłe przeżycie. Jeśli trema, zmęczenie i stres mnie nie zjedzą 22 czerwca, to zrobie wszystko, aby wypaść jak najlepiej na wybiegu, bo to świetny fun.

Dziewczyny ! Nigdy nawet nie śniłam, że coś takiego mnie spotka, że będę otwierac pokaz mody !!! Teraz jak o tym piszę dopiero to do mnie dochodzi…a co będzie pare dni przed pokazem, parę godzin…minut przed wejściem. MASAKRA I SPEŁNIENIE MARZEŃ W JEDNYM <3

Jeden fakt jest jednak piorunujący dla mnie ! – DO WYSTĘPU ZOSTAŁ DOKŁADNIE MIESIĄC ! Już 22 czerwca, będę musiała zmierzyć się ze wszystkimi słabościami, lękami, pokazać wszystko o co walczę teraz codziennie. Zaczynam się bać.

Podczas Szkoły Modelek również miałam możliwość porozmawiania z Anną Jagodzińską i zobaczenia od kulis jak nagrywane są reportaże do DDTVN :)

Oj działo sie działo :) A to dopiero początek :)

mov by Patrycja Toczyńska <3


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *