Zorza

Zorza
Zorza Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Zorza stała się jednym z moich ulubionych, przedpołudniowych lokali w Warszawie. Nienachalnie, trochę oldschool’owo, zawsze ciekawie w sferze otaczających gości. W samym centrum stolicy, tuż obok Palmier i Sushi Zushi, przy ul. Żurawiej zakorzeniła się Zorza.

Przepiękne, słoneczne, ciepłe poranki już za nami, ale to nie szkodzi. W kurtkach, przy całkiem smacznej kawie i miejskiej atmosferze, przesiadują klienci pochłonięci rozmowami biznesowymi, plotkami z kuluarów lub po prostu zatopieni w swoich myślach. Ja też tu przychodzę. Bywam z Pati – fotografką, umawiam się na spotkania ze współpracującymi firmami lub wpadam na comiesięczne aktualizacje gossipowe z dziewczynami. Klimat sprzyja. Wnętrze nie zobowiązuje, a jest przyjemne. Mijając taras, wchodzimy na ladę wykończoną złotymi elementami, za którą szaleje baristka. Miła, uśmiechnięta obsługa ogarnia menu, przedstawia najciekawsze smaki. Siadamy przy drewnianych i kamiennych stoliczkach wykończonych kolorem złotym i wpatrujemy się w chwili zamyślenia w imponujące, ogromne lampy. Znajduję to klimatyczny spokój.

Ostatnio w porze lunchu namówili mnie na burgera. Nie żałuję, że się skusiłam. Dosmaczone, fajnie wysmażone mięso, dodatki które lubię, spoko buła i dobrze dobrane, podstawowe deepy. Wybrałam tego zorzowego burgera z pieczarkami. Pati wybrała jak zwykle ulubione frytki z batatów i vege gołąbki z kaszą gryczaną w sosie pomidorowym. Też wszystko smakowało :)

W Zorzy mamy więc designerski klimat, dobre smaki i ciekawych ludzi. Zorza odnosi sukces na kulinarnej mapie Warszawy i ma do tego uzasadnione prawo :) To dobry spot kulinarny, który zapada w pamięci.

foto by Patrycja Toczyńska

img_0625 img_0631img_0670 img_0636 img_0638img_0630 img_0641 img_0651 img_0652 img_0654 img_0661 img_0662 img_0664
img_0673 img_0674 img_0675 img_0688 img_0700


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *